2 Polaków dołączyło do 103 certyfikowanych Sommelierów A.S.I

29 luty 2016 był dniem, w którym  na całym świecie odbyła się 5 edycja egzaminu ASI International Diploma. W tym roku do zmagań na światowym poziomie stanął Adam Tomczak oraz Dominik Węsierski. W salach Winosfera Chłodna – Where Wine Meets Culture nasi sommelierzy zdobyli Certified ASI Sommelier Diploma.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 41 sommelierów z 12 krajów członkowskich w Association de la Sommellerie Internationale. Między innymi 6 z nich będzie reprezentowało swoje kraje na Mistrzostwach Świata Sommelierów w Argentynie.

ASI egzamin 1

Każdy z Sommelierów przed egzaminem był weryfikowany i musiał potwierdzić swoją pracę zawodową. Tylko nieliczni mogli udowodnić, że posiadają najwyższe kwalifikacje.

Zdobycie tytułu ASI diploma sommelier jest jak dotąd moim największym osiągnięciem. Z jednej strony pozwoliło mi to znaleźć się w czołówce najlepszych sommelierów na świecie, z drugiej mam świadomość wielkiej odpowiedzialności” – uważa Adam Tomczak.

Nasi zawodnicy sprawdzili się na „5+” i znaleźli się w grupie 24 sommelierów, którzy w tegorocznej edycji uzyskali Certyfikat ASI Sommelier Diploma.

źródło www.sommelierzy.pl

12.04.2016